تعویض پنجره آهنی با دوجداره

تعویض پنجره آهنی با دوجداره

بر خلاف باور عموم مردم، تعویض پنجره آهنی با دوجداره نیاز به تخریب دیوار، بنایی‌های طولانی مدت و رنگ‌آمیزی ندارد. علاوه بر این هزینه زیادی را نیز به شما تحمیل نمی‌کند. اما برخی از افراد از این موارد اطلاع ندارند و همچنان ترجیح می‌دهند پنجره‌های آهنی و قدیمی خود را حفظ کنند. پنجره‌های قدیمی که معمولاً دارای پارچوب فلزی هستند مضرات زیادی از جمله هدر رفتن انرژی و… دارند و استفاده از آن‌ها در طولانی مدت بصرفه نمی‌باشد. با ما همراه باشید تا به جوانب مختلف تعویض پنجره آهنی با دوجداره بپردازیم.

چرا باید پنجره‌های قدیمی را تعویض کنیم؟

چرا باید پنجره‌های قدیمی را تعویض کنیم؟

بهتر است قبل از اینکه به موضوع تعویض پنجره آهنی با دوجداره بپردازیم شما را با مضرات پنجره‌های قدیمی و علت تعویض آن‌ها آشنا کنیم. واقعیت این است پنجره‌های قدیمی دارای چهارچوب آهنی هستند که نسبت به پروفیل یو پی وی سی از عمر و دوام کمتری برخوردار هستند. زیرا فلز بکار رفته در آن‌ها غیر گالوانیزه است و به مرور زمان با نفوذ رطوبت و سایر عوامل طبیعی همچون تابش مستقیم نور خورشید دچار اکسیداسیون می‌شوند. این نوع از پنجره‌ها عایق نیستند و هدر رفتن انرژی از مهم‌ترین دلایل تعویض پنجره آهنی با دوجداره محسوب می‌شود. پنجره‌های دوجداره نسبت به پنجره‌های آهنی از زیبایی بیشتر و تنوع در طرح و رنگ برخوردار است.

از دیگر مزایای استفاده از پنجره‌های دوجداره مقاومت آن‌ها در برابر انواع رطوبت، بارش برف و باران و… است و می‌تواند در هنگام وقوع آتش سوزی نیز دمای بالا را تحمل کنند. پنجره‌های دوجداره از شیشه دوجداره و شیشه سه جداره ساخته می‌شود که می‌توان آن‌ها را به عنوان عایق صوتی و حرارتی نیز در نظر گرفت. این مزایا در پنجره‌های قدیمی مشاهده نمی‌شود و به همین دلیل است که اغلب افراد تمایل به تعویض آن‌ها پیدا می‌کنند.

آیا امکان نصب پنجره دوجداره بدون تخریب ممکن است؟

آیا امکان نصب پنجره دوجداره بدون تخریب ممکن است؟

بله. نصب پنجره‌ دوجداره بدون تخریب ممکن است و نیازی به عملیات ساختمانی نیست. تنها کاری که برای تعویض پنجره قدیمی با دوجداره انجام می‌شود بریدن قاب پنجره قدیمی به وسیله دستگاه فرز و نصب قاب پنجره جدید به وسیله پیچ‌های مخصوص است.

بعد از اینکه پنجره قدیمی به وسیله دستگاه فرز جدا شد باید قاب پنجره جدید را به وسیله پیچ‌ها و فوم مخصوص بر روی قاب فریم قبلی نصب کنید. قاب برخی از پنجره‌های قدیمی بعد از برش نیز دیده می‌شوند و مقداری از سطح آن‌ها باقی می‌ماند. در این شرایط می‌توان از پروفیل بازسازی استفاده کرد و زیبایی آن را بیشتر کرد.

مزایای تعویض پنجره‌های قدیمی با دوجداره

مزایای تعویض پنجره‌های قدیمی با دوجداره

در حال حاضر تمام آپارتمان‌ها، خانه‌های ویلایی و حتی اداراتی که در حال ساخت یا بازسازی هستند بجای استفاده از پنجره‌های قدیمی، اقدام به نصب کردن پنجره‌های جدید و دوجداره می‌کنند. قطعاً با توجه به مطالب قبل به مزایای این نوع از پنجره‌ها پی بردید. در کشور‌های پیشرفته استفاده از پنجره‌های قدیمی با محدودیت مواجه است زیرا باعث هدر رفتن انرژی و در نهایت افزایش هزینه خانوار خواهد شد. در ادامه به سایر مزایای این نوع از پنجره‌های نسل جدید اشاره می‌کنیم.

افزایش امنیت

افزایش امنیت

حتماً تا به حال شنیده‌اید که سارقین برای دزدی از محل، از پنجره وارد شده‌اند. پنجره‌های قدیمی دارای ساختاری مشخص و قفل‌های نا ایمن هستند. همین مسأله موجب می‌شود که سارقین به راحتی آن را بشکنند و وارد خانه شوند. البته بسیاری از پنجره‌ها نیز بدون حفاظ هستند و این موضوع می‌تواند برای سارقین خوشحال‌کننده باشد.

از مهم‌ترین مزایای تعویض پنجره آهنی با دوجداره وجود شیشه‌های محکم‌تر و قفل‌هایی ایمن‌تر است. شیشه‌هایی که در این نوع از پنجره نصب می‌شود به سختی قابل شکستن هستند و احتمال سرقت را به میزان قابل ملاحظه‌ای کاهش می‌دهد. همان طور که اشاره شد قفل‌های پنجره آهنی به سادگی شکسته و جدا می‌شوند اما قفل‌هایی که در پنجره‌های نسل جدید بکار رفته‌اند در چند نقطه تعبیه شده و یراق آلاتی که برای آن استفاده می‌شود مدرن‌تر و ایمن‌تر است.

عایق صوتی و حرارتی

اغلب افراد تمایل دارند در مرکز شهر زندگی کنند. زیرا میزان دسترسی آن بیشتر از سایر نقاط شهر است. اما یک مشکل بزرگ باعث می‌شود که از سکونت در مرکز شهر منصرف شوند و آن هم آلودگی‌های صوتی است. علاوه بر آن وجود آلودگی‌هایی نظیر گرد و غبار موجب می‌شود که سلامتی افراد با تهدید مواجه شود. از نظر شما بهترین راهکار برای رفع این مشکلات چیست؟

در تولید پنجره‌های دوجداره از متد‌هایی استفاده می‌شود که آن را تبدیل به عایق صوتی و حرارتی می‌کند. اگر منزل یا محل کار شما در نزدیکی مدرسه، فرودگاه، ریل قطار و… است می‌توانید با خیال راحت به زندگی خود ادامه دهید و آسایش داشته باشید. زیرا هیچ چیز بدتر از این نیست که در ساعت استراحت صدای باند فرودگاه را بشنوید! برقراری این آرامش از مزایای نصب انواع پنجره دوجداره محسوب می‌شود.

افزایش ارزش ملک

قطعاً خانه‌هایی که دارای پنجره‌های دوجداره هستند از ارزش بالاتری برخوردار هستند. تقریباً ده سال است که تعویض پنجره آهنی با دوجداره رواج پیدا کرده است و افراد روز به روز با مزایای آن بیشتر آشنا می‌شوند. در حال حاضر کمتر کسی حاضر است یک خانه زیبا با پنجره‌های آهنی خریداری کند و مضرات آن را به جان بپذیرد. اگر بخواهیم پنجره‌های جدید را از نظر زیبایی با پنجره‌های آهنی مقایسه کنیم باید بگوییم که این نوع از پنجره‌ها می‌توانند نمای داخلی و خارجی خانه را زیباتر و چشم نوازتر کنند.

مقاومت در برابر زلزله

متأسفانه هر چند وقت یک بار شاهد وقوع زمین لرزه‌های شدید در اقصی نقاط کشور هستیم. این موضوع به عنوان زنگ هشدار برای ایمن‌سازی خانه‌ها تلقی می‌شود. ایمن‌سازی فقط در اسکلت خانه، راه پله و… نیست. بلکه شما می‌توانید با نصب انواع پنجره‌های دوجداره نیز جنبه دیگری از ایمنی را به وجود‌آورید. پنجره‌های نسل جدید که اغلب از پروفیل یو پی وی سی ساخته می‌شوند در برابر زلزله مقاوم هستند. زیرا ساختار آن‌ها بسیار محکم است و در برابر فشار و ضربه از دوام بالایی برخوردار هستند. این ویژگی سبب می‌شود که از خرد شدن شیشه‌ها جلوگیری شود.

هزینه تعویض پنجره قدیمی با دوجداره چقدر است؟

هزینه تعویض پنجره قدیمی با دوجداره

اگر مطالب قبلی وب سایت ما را مطالعه کرده باشید به خوبی می‌دانید که قیمت متأثر از عوامل گوناگون است. به طور مثال ابعاد پنجره، کیفیت شیشه‌های دوجداره یا سه جداره، پروفیل و…. همگی در تعیین قیمت دخیل هستند. پروفیل‌ها از متریال مختلفی همچون چوب، یو پی وی سی، آلومینیوم و… تولید می‌شوند. وجود تنوع در جنس و متریال چند مزیت عمده به همراه دارند. اولاً اینکه مشتری حق انتخاب پیدا می‌کند، دوما اینکه می‌تواند بر اساس بودجه و محدودیت‌های آن اقدام به انتخاب کنید.
به طور کلی می‌توان گفت که شما قادر هستید با پرداخت هزینه‌ای نه چندان زیاد اقدام به تعویض پنجره آهنی با دوجداره کنید و علاوsه بر بهره‌مندی از مزایای آن، زیبایی خانه خود را نیز دو چندان کنید.

دسته بندی: مقالات

مقالات مشابه

نظرات کاربران

ارتباط با بوتیا صنعت
ارسال از طریق واتساپ