پنجره دوجداره uPVC بوتیا

در و پنجره دوجداره uPVC بوتیا بر اساس کاربری به دسته بندی های ذیل تقسیم بندی میشوند.


پنجره دوجداره لولایی

پنجره دوجداره لولایی

این نوع از پنجره دوجداره upvc شامل انواع پنجره های سیستم لولایی نظیر پنجره تک حالته، پنجره دوحالته، پنجره دو لنگه بازشو (بازشو فرانسوی) ، پنجره اول مورب بازشو و … با یراق آلات متفاوت که بر روی محور افقی یا عمودی پنجره چرخش دارند جهت کاربری های مختلف در ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد. این سیستم پنجره دوجداره به جهت قفل شدن بازشو پنجره در چهار ضلع قاب پنجره و درزبندی توسط لاستیک‌های عایق‌بندی و جلوگیری از تبادل سرما و گرما، جلوگیری از ورود گرد و خاک و آلودگی محیطی و همچنین افزایش میزان عایق صوتی دارای بالاترین درجه عایق‌بندی در بین انواع پنجره upvc بوده و بیشترین مصرف را در بین انواع پنجره دوجداره در ساختمان را دارد.

در دوجداره لولایی

این دسته از درهای دوجداره شامل انواع در های سیستم لولایی نظیر در بالکنی، در سوئیچ خور (در ورودی)، در فولکس واگنی، در بدون پاخور و … بر روی محور افقی یا عمودی پنجره چرخش دارند و با کاربری های مختلف جهت استفاده در ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند. این درها نیز همانند پنجره دوجداره upvc سیستم لولایی دارای بالاترین سطح عایق بندی در بین انواع درهای دوجداره یو‌پی‌‌وی‌سی می‌باشند.

پنجره دوجداره کشویی

پنجره دوجداره کشویی

این دسته از پنجره upvc شامل انواع پنجره‌‌های سیستم کشویی با تنوع بازشوهای گوناگون نظیر یک لنگه بازشو، دولنگه بازشو و … می‌باشد. که با توجه به نیاز و کاربری پنجره در ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. این سیستم از پنجره جهت کاربری در مواردی است که محیط ساختمان فضای کافی جهت استفاده از پنجره دوجداره لولایی وجود ندارد و می‌بایست از پنجره‌ای استفاده کرد که برای باز و بسته شدن نیاز به چرخش بر روی محورهای عمودی و افقی را نداشته باشد، یعنی بصورت ریلی باز و بسته شود.

پنجره کشویی یو پی وی سی هرچند نسبت به پنجره لولایی یو پی وی سی از سطح عایق‌بندی پایین‌تری برخوردار است ولیکن در قیاس با سایر پنجره‌ها از قبیل پنجره های آلومینیومی و آهنی از عایق‌بندی به مراتب بیشتر و بهتری برخوردار است و با توجه به موارد فنی رعایت شده در این سیستم پنجره دوجداره اتلاف حرارتی و تبادل گرد و خاک را به حداقل ممکن کاهش داده است.

در دوجداره کشویی

در دوجداره کشویی

این دسته نیز همانند پنجره دوجداره کشویی شامل انواع تک لنگه بازشو، دو لنگه بازشو و … با همان ویژگی‌ها و مشخصات فنی می باشد. ضمن اینکه قابلیت نصب یراق آلات سوئیچ خور را نیز برای تولید در ورودی دارد.

پروفیل upvc به عنوان پرکاربردترین متریال در ساخت پنجره دوجداره شناخته می‌شود. این نوع از پروفیل‌ها جایگزین بسیار مناسبی برای آلیاژ‌های فلزی در صنایع مختلف مخصوصاً ساختمان‌سازی به شمار ‌می‌روند. از مهم‌ترین ویژگی‌های پروفیل upvc مقاومت در برابر حرارت، انعطاف‌پذیری، وزن کم و قابلیت ترکیب با سایر متریال است. در این مطلب قصد داریم شما را با جوانب مختلف این نوع از پروفیل شامل نحوه تولید پنجره دوجداره و پنجره upvc، مزایای استفاده از این پروفیل‌ها، استاندارد‌ها، قیمت و سایر ویژگی‌های آن آشنا کنیم.

درب و پنجره یو پی وی سی چیست؟

امروزه در اغلب ساختمان‌ها از درب و پنجره دوجداره استفاده می‌شود. این نوع از درب و پنجره‌ها علاوه بر مزایایی که دارند باعث جذاب‌تر شدن جلوه ساختمان نیز می‌شوند. به همین دلیل اغلب افراد ترجیح می‌دهند برای تکمیل دیزاین و زیباتر شدن نمای ساختمان از پنجره دوجداره و درب upvc نیز استفاده کنند.

upvc ماده‌ای است که از مواد و مشتقات نفتی تولید می‌شود. قبل از آنکه این ماده وارد مرحله تولید شود به صورت یک پودر سفید قابل مشاهده است. اما این پودر بعد از اتمام مراحل تولید پنجره دوجداره، تبدیل به ماده‌ای کاملاً سخت، مقاوم و مستحکم خواهد شد. استحکام این مواد موجب می‌شود که به عنوان یک متریال‌ایده‌آل برای ساخت انواع پنجره دوجداره upvc، درب دوجداره و… معرفی شود. بسیاری از افراد درب و پنجره یو پی وی سی را به عنوان درب و پنجره ضد آب نیز می‌شناسند. زیرا به هیچ عنوان آب و رطوبت به درون بافت و کلاف آن نفوذ نمی‌کند.

Read more

ارتباط با بوتیا صنعت
ارسال از طریق واتساپ