بر اساس کاربری

در و پنجره دوجداره uPVC بوتیا

در و پنجره دوجداره uPVC بوتیا بر اساس کاربری به دسته بندی های ذیل تقسیم بندی میشوند.


پنجره دوجداره لولایی

این دسته از پنجره شامل انواع پنجره های سیستم لولایی نظیر پنجره تک حالته، پنجره دوحالته، پنجره دو لنگه بازشو (بازشو فرانسوی) ، پنجره اول مورب بازشو و … با یراق آلات متفاوت که بر روی محور افقی یا عمودی پنجره چرخش دارند جهت کاربری های مختلف در ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد. این سیستم پنجره دوجداره به جهت قفل شدن بازشو پنجره در چهار ضلع قاب پنجره و درزبندی توسط لاستیک‌های عایق‌بندی و جلوگیری از تبادل سرما و گرما، جلوگیری از ورود گرد و خاک و آلودگی محیطی و همچنین افزایش میزان عایق صوتی دارای بالاترین درجه عایق‌بندی در بین انواع پنجره یو‌پی‌‌وی‌سی بوده و بیشترین مصرف را در بین انواع پنجره دوجداره در ساختمان را دارد.

 

در دوجداره لولایی

این دسته از درهای دوجداره شامل انواع در های سیستم لولایی نظیر در بالکنی، در سوئیچ خور (در ورودی)، در فولکس واگنی، در بدون پاخور و … بر روی محور افقی یا عمودی پنجره چرخش دارند و با کاربری های مختلف جهت استفاده در ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند. این درها نیز همانند پنجره دوجداره سیستم لولایی دارای بالاترین سطح عایق بندی در بین انواع درهای دوجداره یو‌پی‌‌وی‌سی می‌باشند.

 

پنجره دوجداره کشویی

این دسته از پنجره شامل انواع پنجره های سیستم کشویی با تنوع بازشوهای گوناگون نظیر یک لنگه بازشو، دولنگه بازشو و … می باشد. که با توجه به نیاز و کاربری پنجره در ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. این سیستم از پنجره جهت کاربری در مواردی است که محیط ساختمان فضای کافی جهت استفاده از پنجره دوجداره لولایی وجود ندارد و می‌بایست از پنجره‌ای استفاده کرد که برای باز و بسته شدن نیاز به چرخش بر روی محورهای عمودی و افقی را نداشته باشد، یعنی بصورت ریلی باز و بسته شود.

پنجره کشویی یو‌‌پی‌وی‌سی هرچند نسبت به پنجره لولایی یو‌‌پی‌وی‌سی از سطح عایق‌بندی پایین‌تری برخوردار است ولیکن در قیاس با سایر پنجره‌ها از قبیل پنجره های آلومینیومی و آهنی از عایق‌بندی به مراتب بیشتر و بهتری برخوردار است و با توجه به موارد فنی رعایت شده در این سیستم پنجره دوجداره اتلاف حرارتی و تبادل گرد و خاک را به حداقل ممکن کاهش داده است.

 

در دوجداره کشویی

این دسته نیز همانند پنجره دوجداره کشویی شامل انواع تک لنگه بازشو، دو لنگه بازشو و … با همان ویژگی‌ها و مشخصات فنی می باشد. ضمن اینکه قابلیت نصب یراق آلات سوئیچ خور را نیز برای تولید در ورودی دارد.