شیشه رفلکس چیست؟

شیشه رفلکس چیست؟

شیشه رفلکس از پوششی بر روی سطح خود برخوردار است که به وسیله آن تمام اشعه‌های مضر خورشید، نور، حرارت و… انعکاس پیدا می‌کنند و به فضای داخلی نفوذ نمی‌کنند. این شیشه‌ها تاثیر زیادی کاهش حرارت دارند و می‌توان از آن‌ها در پنجره فرانسوی، پنجره upvc، پنجره کشویی و درب کشویی نیز استفاده کرد. در برخی از مواقع می‌توان شیشه رفلکس را جایگزین شیشه دوجداره کرد. در این مطلب به معرفی و بررسی انواع شیشه‌های رفلکس، مزایا، معایب، کاربرد و قیمت آن خواهیم پرداخت.

انواع شیشه رفلکس

انواع شیشه رفلکس

از انواع شیشه رفلکس برای پنجره، درب و بالکن استفاده می‌شود. شیشه‌هایی که برای بالکن نصب می‌شوند به عنوان شیشه رفلکس بالکن شناخته می‌شوند. این شیشه‌ها به نحوی تولید می‌شوند که فضای داخل منزل، شرکت و محل کار از بیرون قابل مشاهده نمی‌باشد. اگر نگران نفوذ حرارت و اشعه‌های مضر خورشید به فضای داخلی هستید می‌توانید این شیشه‌ها را انتخاب کنید. زیرا دارای پوششی بر روی سطح خود هستند که این موارد را منعکس می‌کنند و اجازه نفوذ به آن‌ها نمی‌دهند.

شیشه رفلکس دودی

شیشه رفلکس دودی

بر خلاف تصور برخی از افراد که فکر می‌کنند شیشه دودی، مات و کدر است باید بگوییم که شیشه دودی بسیار شفاف است و رنگ تیره آن به دلیل حفظ حریم شخصی شماست. مهم‌ترین هدف در تولید شیشه‌های دودی رفلکس، این است که نور به مقدار کمتری وارد محیط داخلی شود. علاوه بر آن می‌توان انتظار کاربرد تزئینی از آن داشت. شیشه‌های دودی هیچ محدودیتی در کاربردهای تجاری و خانگی ندارند و می‌توانید در اغلب مکان‌ها از آن استفاده کنید.

شیشه رفلکس طلایی

شیشه رفلکس طلایی

معمولا شیشه‌های رفلکس طلایی از نوع دوجداره هستند و در نمای ساختمان‌های نوساز از آن‌ها استفاده می‌کنند. شیشه رفلکس طلایی به شدت زیبا و جذاب است و جزو پرطرفدارترین نوع شیشه‌ها محسوب می‌شود. بهتر است برای افزایش زیبایی پنجره‌ها اقدام به رنگ‌آمیزی قاب پنجره به صورت برنزی یا شامپاینی کنید تا نمای ساختمان جذاب‌تر شود. شیشه‌های طلایی و نقره‌ای از نظر قیمت، گران‌تر از سایر رنگ‌ها هستند زیرا در تولید آن‌ها از ترکیبات کمیاب شیمیایی استفاده شود. شاید این سوال در ذهن شما به وجود آید که چه تفاوتی بین شیشه‌های رفلکس طلایی و شیشه طلایی ساده وجود دارد؟ در پاسخ باید بگوییم که تفاوت‌ها فقط در انعکاس تصویر در شیشه‌های رفلکس است.

شیشه رفلکس نقره‌ای

شیشه رفلکس نقره‌ای

شیشه‌های رفلکس نقره‌ای به شیشه‌های سیلور نیز مشهور هستند که مانند شیشه‌های طلایی از قیمت بسیار زیادی برخوردار می‌باشند و جلوه‌ای بی‌نهایت زیبا را به نمای خارجی ساختمان می‌دهند. جالب است بدانید که برخی از افراد شیشه‌های رفلکس نقره‌ای را با آینه اشتباه می‌گیرند زیرا از نظر ظاهری دارای شباهت‌هایی با یکدیگر هستند. رفلکس آینه‌ای نام دیگر شیشه نقره‌ای محسوب می‌شود.

شیشه رفلکس تیتانیومی

اگر به دنبال نوعی شیشه هستید که به وسیله آن از نور آفتاب و روشنایی روز استفاده بیشتری ببرید باید به سراغ شیشه رفلکس تیتانیومی بروید. با نصب این شیشه‌ها از فضای داخلی و حریم شخصی در برابر رویت سایرین، محافظت خواهید کرد. برای ساخت و تولید شیشه‌های تیتانیومی از آلیاژهایی استفاده می‌شود که قادر هستند خاصیت رنگ و بازتاب نور را تغییر دهد و بازتاب را در جهت منبع نور انجام می‌دهد. شیشه‌های رفلکس تیتانیومی دارای مزایای بی‌شماری است که می‌توان به جلوگیری از نفوذ اشعه مضر خورشید UV، کاهش گرما و سرمای ورودی به ساختمان و به دنبال آن صرفه جویی در هزینه‌ها و مصرف انرژی اشاره کرد.

شیشه‌های رفلکس تیتانیومی از دو عدد جداره شیشه شفاف و رفلکس ساخته می‌شوند که نصب آن‌ها در نمای ساختمان می‌تواند جلوه‌ای بسیار جذاب را به وجود آورد. کاربرد شیشه‌های رفلکس تیتانیومی در مراکز نظامی و روانکاوی می‌باشد.

شیشه رفلکس آینه‌‎ای

شیشه رفلکس آینه‌‎ای

شیشه‌های رفلکس آینه‌ای دارای ویژگی‌هایی از جمله کنترل اشعه‌های مضر هستند. این شیشه‌ها می‌توانند به طور همزمان چند مزیت عمده به همراه داشته باشند که می‌توان به زیبایی، امنیت و حفظ حریم شخصی اشاره کرد. انتخاب این شیشه‌ها یک انتخاب هوشمندانه است. افرادی که به نمای آینه‌ای ساختمان علاقه دارند می‌تواند این شیشه را انتخاب کنند. این شیشه‌ها در نور روز، هیچ دیدی از بیرون ندارند و می‌توانند از ورود گرمای زیاد خورشید در فصل گرم سال مانند تابستان جلوگیری کنند. کاربرد این شیشه‌ها علاوه بر نمای ساختمان، درب ورودی و خروجی و بالکن است.

کاربردهای شیشه رفلکس چیست؟

کاربردهای شیشه رفلکس چیست؟

همان طور که اشاره شد هیچ محدودیتی در استفاده از شیشه رفلکس وجود ندارد و شما می‌توانید آن را در پنجره دوجداره، پنجره فرانسوی، پنجره pvc و… مورد استفاده قرار دهید. بهتر است قبل از انتخاب نوع شیشه، نیاز خود را بررسی کنید. به طور مثال اگر تمایل دارید نمای ساختمان مدرن و زیبا باشد باید به سراغ شیشه‌های طلایی و نقره‌ای بروید. انتخاب شیشه دودی برای نمای ساختمان گزینه مناسبی نیست زیرا روشنایی را از بین می‌برد و نمی‌تواند یک فضای دلباز را در خانه ایجاد کند.

از دیگر کاربردهای این شیشه در بالکن، درب کشویی و پنجره کشویی است. در مطالب گذشته به بررسی انواع پنجره و پروفیل upvc پرداختیم و گفتیم که شیشه دوجداره از مقاومت و دوام بیشتری نسبت به شیشه‌های معمولی برخوردار است. شما می‌توانید از شیشه‌های رفلکس به جای شیشه دوجداره استفاده کنید.

یکی از کاربردهای خاص شیشه‌های رفلکس در اتاق متهیمن و بازجویان است. اگر تا به حال دیده باشید متهمین در این اتاق نمی‌توانند آن سوی شیشه را ببینند اما افرادی که در سوی دیگر ایستاده‌اند به راحتی متهم را مشاهده می‌کنند. نصب این شیشه‌ها سبب می‌شود که پلیس بتواند تمام رفتار و حرکات متهم را زیر نظر بگیرد بدون آنکه خود او متوجه شود.

افرادی که در حوزه پرورش قارچ فعالیت می‌کنند نیز می‌توانند از شیشه‌های رفلکس دودی استفاده کنند. زیرا از عبور نور جلوگیری کرده و می‌تواند یک فضای تاریک را برای پرورش قارچ‌ها به وجود آورد.

مزایای استفاده از شیشه رفلکس

مزایای استفاده از شیشه رفلکس

اغلب افرادی که در آپارتمان‌ها و مجتمع‌های مسکونی زندگی می‌کنند یک خواسته مشترک دارند و آن هم استفاده از شیشه‌هایی است که فضای داخل خانه از بیرون قابل مشاهده نباشد و بتوانند با خیال راحت پرده‌ها را کنار بزنند. شیشه‌های رفلکس این خواسته را برآورده می‌کند. زیرا ظاهر آن‌ها مانند آینه است.

از دیگر مزایای شیشه‌های رفلکس انعکاس نور خورشید است. به همین دلیل گرما وارد خانه نمی‌شود و از گرم شدن بیش از حد خانه در فضل تابستان جلوگیری خواهد شد. امروزه روش‌های مختلفی برای کاهش مصرف انرژی و وصرفه جویی وجود دارد که یکی از آن‌ها استفاده از شیشه‌های رفلکس می‌باشد.

شیشه‌های رفلکس در رنگ‌های مختلف تولید می‌شوند و مشتریان می‌توانند بر اساس سلیقه نیاز، توان مالی، نمای ساختمان و… اقدام به انتخاب آن‌ها کنید. زیرا هر کدام از آن‌ها کاربرد، سبک و طراحی مختص به خود را دارد.

معایب شیشه رفلکس

معایب شیشه رفلکس

شیشه‌های رفلکس علاوه بر مزایای بی‌شمار، دارای معایبی نیز می‌باشد که در این بخش به آن‌ها اشاره می‌کنیم. این شیشه‌ها فقط در طول روز از دیده شدن فضای داخلی جلوگیری می‌کنند. زیرا با تاریک شدن هوا و در شب، وضعیت به طور کلی متفاوت می‌شود و فضای داخلی به راحتی قابل رویت خواهد بود. به همین دلیل مجبور خواهید بود در طول شب، پرده‌ها را بکشید. معمولا شیشه‌های رفلکس نور کمتری را به محیط داخلی منزل می‌بخشند. این موضوع برای افرادی که تمایل دارند محیط زندگی آن‌ها از نور خورشید بهره بگیرد خوشایند نیست.

حدود قیمت شیشه رفلکس چقدر است؟

حدود قیمت شیشه رفلکس چقدر است؟

واقعیت این است که عوامل موثر بر قیمت شیشه رفلکس متعدد هستند و نمی‌توان یک مبلغ ثابت را برای آن بیان کرد. اما به طور کلی می‌توان گفت که پارامترهایی مانند رنگی یا ساده بودن، ابعاد، ضخامت، برند و… به طور مستقیم بر قیمت شیشه‌های رفلکس تاثیرگذار هستند. برند «بوتیا صنعت» یکی از برندهای معتبر در این حوزه محسوب می‌شود که علاوه بر تولید شیشه‌های رفلکس، اقدام به تولید انواع پروفیل upvc، شیشه دوجداره، شیشه سه جداره و… نیز می‌کند.

دسته بندی: مقالات

مقالات مشابه

نظرات کاربران

ارتباط با بوتیا صنعت
ارسال از طریق واتساپ