رگلاژ پنجره دوجداره چگونه انجام میشود؟

رگلاژ پنجره دوجداره موجب خواهد شد تا کیفیت و عمکلرد اولیه آن برگردد و قادر باشد نقش خود را در صرفه‌جویی انرژی به خوبی ایفا کند. دلایلی همچون نصب اشتباه، استفاده از یراق آلات بی‌کیفیت و همچنین نامرغوب بودن پروفیل یو پی وی سی موجب می‌شود تا کیفیت پنجره به مرور زمان دستخوش تغییر شود. رگلاژ پنجره دوجداره تمام این ایرادات را رفع می‌کند.

رگلاژ پنجره دوجداره چگونه انجام می‌شود؟

رگلاژ پنجره دوجداره چگونه انجام می‌شود؟

رگلاژ پنجره دوجداره باید توسط افراد متخصص انجام شود. زیرا نیاز به تجربه و اطلاعات کافی در این زمینه است. برخی از افراد برای پرداخت هزینه کمتر، نصب پنجره دوجداره، پنجره کشویی و… را به دست افراد مبتدی می‌سپارند. نصاب‌های تازه کار و غیر حرفه‌ای به دلیل استفاده از یراق آلات نامرغوب، پروفیل‌های بی‌کیفیت و نادیده گرفتن قواعد نصب سبب می‌شوند که عایق‌بندی پنجره و تنظیمات آن بعد از مدتی برهم بخورد. رگلاژ پنجره دوجداره عملکرد آن را به حالت اولیه برمی گرداند.
رگلاژ کردن پنجره‌های دوجداره مراحل مختلفی دارد. در مرحله اول باید کاوری که بر روی لولای پنجره قرار دارد خارج شود. بدین منظور باید پنجره را باز کنید و با استفاده از آچار آلن یا پیچ گوشتی کاور را جدا کنید. سپس به سراغ پیچی که در بالای لولای پنجره وجود دارد بروید و آن را به سمت چپ و راست حرکت دهید تا لنگه بازشو به طرف پایین جابجا شود.

رگلاژ کردن پنجره‌های دوجداره باید به صورت افقی و عمودی و به طور همزمان انجام شود تا عملیات رگلاژ به خوبی شکل بگیرد. ذکر این نکته لازم است که در حین جابجا کردن پنجره آن را به طور موازی حرکت دهید تا پنجره تراز شود. بعد از رگلاژ کردن پنجره حتماً میزان گاز آرگون در بین شیشه دوجداره را نیز بررسی کنید. در مطالب گذشته به نقش و اهمیت گاز آرگون در شیشه دوجداره پرداختیم.

نحوه رگلاژ لولای پنجره

نحوه رگلاژ لولای پنجره

در ادامه لولای بالا، یک لولای اهرمی وجود دارد که رگلاژ از طریق آن انجام می‌شود. در این لولا ۲ عدد پیچ و ۱ حفره شش ضلعی دارد که قابلیت جابجایی لنگه را فراهم می‌کند. به منظور رگلاژ کردن لولا باید کاور لولای پایین را خارج کنیم تا به پیچ و حفره شش ضلعی دسترسی پیدا کنیم. پیچی که به شکل عمودی قرار گرفته برای حرکت دادن لنگه به سمت بالا و پایین است و پیچ دوم برای حرکت در سمت راست و چپ می‌باشد. در این موقعیت باید آچار آلن شماره ۴ را درون حفره پیچ‌ها قرار داده و در آن در همان جهتی که می‌خواهید رگلاژ انجام شود می‌چرخانید.

هزینه رگلاژ پنجره دوجداره چقدر است؟

هزینه رگلاژ پنجره دوجداره چقدر است؟

هزینه رگلاژ کردن پنجره دوجداره ثابت نیست و تحت تأثیر عوامل مختلفی است. به طور مثال پنجره‌هایی که دارای ارتفاع و عرض بیشتری هستند از هزینه بالاتری برای تعمیر برخوردار می‌باشند. همچنین مدت زمان انجام کار، نوع بازشو و… در تعیین هزینه مؤثر است. قطعاً اگر تعمیر و رگلاژ پنجره‌های دوجداره به سادگی قابل انجام باشد و نیازی به استفاده از تجهیزات پیشرفته نباشد از قیمت پایینی برخوردار است. به طور کلی می‌توان گفت که پرداخت پول به منظور تعمیر درب و پنجره‌های دوجداره، هزینه نیست بلکه سرمایه‌گذاری است. زیرا عدم رگلاژ بودن معایب زیادی به دنبال دارد که می‌توان به هدر رفتن انرژی، تولید صدا در هنگام باز و بسته کردن درب، ورود آلودگی صوتی به فضای داخل و… اشاره کرد.

چه زمانی نیاز به رگلاژ پنجره upvc است؟

چه زمانی نیاز به رگلاژ پنجره upvc است؟

شاید بعد از آشنایی با رگلاژ پنجره دوجداره این سؤال برای شما به وجود آمده باشد که چه زمانی باید اقدام به این کار کرد؟ در پاسخ باید گفت هر زمان که عملکرد پنجره دچار اختلال شد نیاز به رگلاژ پیدا می‌کند. به طور مثال اگر شاهد عبور صدا و آلودگی محیط نظیر گرد و خاک به فضای داخلی بودید به این معناست که پنجره کیفیت خود را از دست داده و باید مجدداً تنظیم شود. ورود و خروج هوای سرد یا گرم نیز دلیل دیگری بر این موضوع خواهد بود.

اگر مشاهده کردید که پنجره به خوبی بسته نمی‌شود و مشکلی در شیشه دوجداره، لولا و سایر بخش‌های آن وجود دارد که اجازه نمی‌دهد پنجره به خوبی کیپ شود باید به سراغ تکنسین و فرد متخصص بروید و از او بخواهید تا رگلاژ پنجره دوجداره را برای شما انجام دهد.

رگلاژ پنجره‌های دوجداره چقدر زمان می‌برد؟

رگلاژ پنجره‌های دوجداره چقدر زمان می‌برد؟

زمان مورد نیاز برای رگلاژ پنجره‌های دوجداره بستگی به ایراد آن دارد. در برخی از مواقع شاهد وجود مشکل در لولا هستیم اما در برخی از مواقع در سایر یراق آلات آن نقصی وجود دارد که نیازمند زمان بیشتر برای تعمیر است. قطعاً اگر این کار را به دست افراد حرفه‌ای و آموزش دیده بسپارید رگلاژ پنجره را در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای شما انجام می‌دهند. همان طور که اشاره شد هزینه دریافتی نیز بر اساس نوع ایراد و مشکل در پنجره تعیین می‌شود.

رگلاژ پنجره دوجداره کشویی

رگلاژ پنجره دوجداره کشویی

پنجره کشویی یکی از انواع پنجره‌های دوجداره محسوب می‌شود که از محبوبیت بسیار زیادی در بین مشتریان برخوردار است. این پنجره دارای ویژگی‌های منحصر به فردی است که آن را نسبت به سایر مدل‌ها متمایز می‌کند. مکانیزم باز و بسته شدن درب این پنجره‌ها با استفاده از یک غلتک انجام می‌شود. غلتک‌ها به شکل ریلی و در دو مدل تک ریل و جفت ریل در آن تعبیه شده که بین آن‌ها تفاوت‌هایی وجود دارد. قطعاً میزان عایق‌بندی جفت ریل از تک ریل بهتر است و دوام آن نیز بیشتر خواهد بود. اگر قصد رگلاژ کردن پنجره دوجداره کشویی را دارید باید در مرحله اول لولای پنجره را باز کنید و پیچی که به صورت عمودی در حفره قرار گرفته را به سمت بالا و پایین حرکت دهید. سپس پیچ دوم را به سمت پایین و راست و موازی با پیچ قبلی حرکت دهید تا رگلاژ به خوبی انجام شود.

عدم رگلاژ پنجره upvc چه مشکلاتی در پی دارد؟

عدم رگلاژ پنجره upvc چه مشکلاتی در پی دارد؟

اگر اقدام به رگلاژ پنجره‌های دوجداره نکنید در فصل سرما با نفوذ هوای سرد و در فصل گرما با نفوذ هوای گرم در فضای داخلی مواجه خواهید بود و این موضوع به عنوان مهم‌ترین عامل در هدر رفتن انرژی محسوب می‌شود. یکی دیگر از مشکلاتی که در صورت عدم رگلاژ کردن پنجره با آن مواجه خواهید بود بسته نشدن کامل درب است. عدم کارآیی مناسب و احتمال نفوذ آب از اطراف پنجره در فضای داخلی از دیگر مشکلاتی است که ممکن است با آن دست و پنجه نرم کنید. در بسیاری از مواقع شاهد خم شدن و انحراف لولا به مرور زمان نیز بوده‌ایم.

دسته بندی: مقالات

مقالات مشابه

نظرات کاربران

ارتباط با بوتیا صنعت
ارسال از طریق واتساپ