تمیز کردن شیشه دوجداره

تمیز کردن شیشه دوجداره

برای تمیز کردن شیشه دوجداره روش‌های مختلفی وجود دارد که می‌توان به استفاده از محلول صابون، نشاسته ذرت، سرکه سفید و الکل اشاره کرد. البته این مواد قابل تهیه در منزل هستند اما می‌توان از شوینده‌های شیمیایی مانند شیشه شورها نیز استفاده کرد. پنجره دوجداره از پروفیل upvc ساخته می‌شود که دوام و مقاومتی بی‌نظیر دارد و برای صرفه جویی در مصرف انرژی بهترین گزینه محسوب می‌شود. برای اطلاع از نحوه تمیز کردن شیشه دوجداره تا انتهای مطلب با ما همراه باشید. برای استفاده از محلول صابون می‌توانید یک قاشق سوپ‌خوری مایع ظرفشویی را به همراه چهار فنجان آب ترکیب کنید. توصیه می‌کنیم از آب تصفیه شده برای این کار استفاده کنید تا لکه بر روی شیشه باقی نماند.

ترکیب بدست آمده را درون بطری اسپری بریزید. قبل از اسپری کردن محلول صابون بر روی شیشه بهتر است ابتدا با استفاده از یک دستمال نرم، گرد موجود بر روی آن را از بین ببرید و سپس ترکیب را اسپری کنید. سایر مواد مانند لیمو و الکل نیز به دلیل فرمولاسیونی که دارند می‌توانند به خوبی شیشه دوجداره را تمیز کنند.

نکات مهم در تمیز کردن شیشه دوجداره

نکات مهم در تمیز کردن شیشه دوجداره

در تمیز کردن شیشه دوجداره و پنجره دوجداره نکات مهمی وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا علاوه بر حفط پاکیزگی، از پنجره در برابر آسیب‌های احتمالی محافظت کنید. اغلب افراد تصور می‌کنند که تمیز کردن شیشه دوجداره فقط باید توسط شیشه شورهای شیمیایی انجام شود. در صورتی که مواد موجود در این محلول‌ها می‌تواند کیفیت شیشه را تحت تاثیر قرار دهد. توصیه می‌کنیم علاوه بر ترکیباتی که در بخش به آن‌ها اشاره کردیم از سرکه و آب نیز کمک بگیرید. سرکه دارای فرمولاسیون اسیدی می‌باشد که قادر است تمام لکه‌های موجود بر روی شیشه را از بین ببرد و آن را کاملا شفاف کند. نکاتی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم در نظافت شیشه‌ها ضروری می‌باشد.

از فریم و قاب شروع کنید!

قبل از اینکه شروع به تمیز کردن شیشه کنید باید به سراغ فریم و قاب بروید. اگر در ابتدای کار شیشه‌ها را تمیز کنید آلودگی و آب کثیف به درون فریم نفوذ می‌کند و آن را مجددا آلوده خواهد کرد. تمام درزها و فرورفتگی‌ها باید به دقت تمیز شوند. اگر می‌خواهید در حین تمیز کردن شیشه هیچ گونه خط و خشی بر روی آن نیفتد می‌توانید از پارچه‌های میکروفیبر استفاده کنید. این پارچه‌ها بسیار لطیف و پاک کننده هستند.

گوشه‌های پنجره را تمیز کنید!

معمولا گوشه‌های پنجره دارای کمترین میزان دسترسی هستند و ممکن است به مدت طولانی بدون نظافت باقی بمانند. به همین دلیل بیشتری میزان آلودگی را به خود جذب می‌کنند. اگر می‌خواهید این بخش به طور کامل تمیز شود باید یک تکه پنبه را به محلول سرکه آغشته کنید و آن را به سر یک چوب بزنید. چوب را به خوبی در گوشه‌ها فرو کنید و بچرخانید تا تمام آلودگی‌ها خارج شوند. بهتر است از تمیز کردن شیشه دوجداره در روزهای آفتابی اجتناب کنید. زیرا نور خورشید سبب می‌شود که آب و رطوبت موجود به سرعت خشک شود و لکه بر جای بگذارد. توصیه ما به شما عزیزان است که تمیز کردن شیشه را به روزهای ابری و مرطوب موکول کنید.

استفاده از روزنامه در مرحله انتهایی کار!

از زمان‌های قدیم تا به امروز از روزنامه برای تمیز کردن پنجره‌ها استفاده می‌شده است. جنس کاغذی که برای روزنامه انتخاب شده گزینه بسیار مناسبی برای تمیز کردن پنجره هاست. زیرا تمام لکه‌ها را از بین می‌برد و باید در مرحله نهایی کار از آن استفاده کنید.

پاک کردن لکه رنگ روغن از روی شیشه

حتما تا به حال برای شما هم پیش آمده که شاهد پاشیدن لکه رنگ روغن بر روی شیشه بوده اید. در این شرایط تمیز کردن شیشه دوجداره کار دشواری نخواهد بود. فقط کافیست تا مراحلی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم را به دقت انجام دهید.

آب گرم و مایع ظرفشویی

یکی از بهترین ترکیباتی که پاک کردن لکه رنگ روغن توصیه می‌شود آب گرم و مایع ظرفشویی می‌باشد. شما می‌توانید از انواع تی، برس و بخارشو نیز استفاده کنید. این ترکیب به راحتی لکه رنگ روغن از روی شیشه را پاک می‌کند. در خصوص موارد مشابه از جمله فرش نیز می‌توانید آب و گرم و مایع ظرفشویی استفاده کنید. اگر رنگ بر روی شیشه خشک شده باشد بهتر است برای جدا کردن آن از کاتر استفاده کنید. کاتر دارای لبه بسیار تیزی است. باید مراقب باشید تا تیغ آن بر روی شیشه خط و خش نیندازد.

الکل

الکل می‌تواند به خوبی لکه رنگ روغن را از روی شیشه پاک کند بدون آنکه آسیبی به آن برساند. پدهای لاک پاکن هم دارای الکل هستند و می‌توان از آن‌ها کمک گرفت. مقداری الکل را بر روی قسمت رنگی اسپری کنید با استفاده از یک دستمال پارچه‌ای آن را تمیز کنید.

استفاده از اسپری مخصوص

اگر راهکارهای بالا نتوانست لکه رنگ روغن را پاکسازی کند می‌توانید از اسپری‌های مخصوص استفاده کنید. این اسپری‌ها در فروشگاه‌ها موجود هستند و به راحتی در دسترس قرار می‌گیرند. دستورالعمل استفاده از آن‌ها بر روی بسته‌بندی قید شده و باید طبق آن عمل کنید.

پاک کردن چربی از روی شیشه

پاک کردن چربی از روی شیشه

اگر در مکان‌هایی مانند آشپزخانه از شیشه‌های دوجداره استفاده می‌کنید احتمال آلودگی آن با چربی وجود دارد. زیرا یکی از مواد پرمصرف در آشپزخانه روغن است که در اغلب مواد غذایی استفاده می‌شود. به منظور تمیز کردن شیشه دوجداره استفاده از الکل سفید است. الکل به دلیل ترکیباتی که دارد گزینه خوبی برای پاکسازی بسیاری از آلودگی هاست. الکل سفید را درون یک بطری اسپری بریزید و مقدار آب به آن اضافه کنید و بر روی شیشه اسپری کنید. سپس با یک روزنامه اقدام به خشک کردن آن کنید.

نحوه پاک کردن جرم از شیشه

نحوه پاک کردن جرم از شیشه

بهتر است قبل از اینکه آلودگی‌های موجود بر روی شیشه را پاک کنید اقدام به جرمگیری آن کنید. اگر جرم‌ها را از روی شیشه و قاب آن پاک نکنید آلودگی به سایر بخش‌های پنجره نیز منتقل می‌شود و دستمال به شدت کثیف خواهد شد. بهترین روش برای رفع جرم، استفاده از برس است. توصیه می‌کنیم از برس‌هایی استفاده کنید که خیلی زبر نباشد تا خط و خش بر روی شیشه نیندازد. بعد از اینکه جرم به طور کامل پاک شد اقدام به استفاده از محلول شیشه پاک کن، دستمال و در نهایت روزنامه کنید.

دسته بندی: مقالات

مقالات مشابه

نظرات کاربران

ارتباط با بوتیا صنعت
ارسال از طریق واتساپ